ورود کاربرانعضویت کاربران

طراحی سه بعدی کافه قنادی

10 / 10
از 1 کاربر

کافه قنادی

 

 

سال ساخت: 1396/مرداد

سبک این پروژه  پستمدرن بود که معماری داخلی آن ترکیبی از سبک اینداستریال با نئوکلاسیک بود. که بر روی سقف ها بعد از کشیدن کناف از ابزار گچ بری گشویی باریک استفاده نمودیم که بخشی از سقف را به المان های دکوراتیو تبدیل کنیم.

نور قالب در فضا به دلیل اینکه فضا تجاری و قنادی بود از سی ا بی 30 وات استفاده نمودیم  و یخجال های استفاده در قنادی مطابق با استانداردهای موجود در بازار به طول 5/1 تا 2 متر استفاده نمودیم و برای کف سازی از سرامیک ترک طوسی رنگ استفاده کردیم. بخشی از قنادی به دلیل وجود کافه بیکری ( کافی شاپی که نان ها خاص دارد) بخشی از فضا را به این دلیل تبدیل به کافه نمودیم و بخش کافه را از دیوارهای دکوراتیو استفاده نمودیم. مانند ترکیب آجرکاری، چمن مصنوعی و دیوار پارامتری که با چوب خام ساخته شد که رنگ پوششی می خورد استفاده نمودیم. المان چمن مصنوعی روی دیوار لابه لای آجرها از روی دیوار به روی سقف کشیده می شود. در جلو ویترین هایی که به سمت خیابان باز است در بخشی از آن از الوارهای آهن آویز شده که از سقف استفاده کردیم. که به صورت معلق آویزان است که هیچ نقطه اتصالی به زمین ندارد که روی آنها سبدهای از آجیل  و نان های مصنوعی گذاشته می شود .

در بخش دیگر این فضا کانتر نانوایی طراحی کردیم که از ترکیب چوب و سرامیک سنتی استفاده شد. که در این بخش یک دستگاه اسپرسو گذاشته می شود و بقیه بخش های آن از باکس های شیشه ای یووی استفاده کردیم برای به نمایش گذاشتن نان های کافه قنادی و همچنین یکی دیگر از ویترین های آن را که از سه طرف با پایه های آهنی به زمین وصل است با ارتفاع های مختلف طراحی نمودیم که روی آنها سبد نان قرار گیرد و در بخش دیگر کمدی قدی تعبیه کردیم که با چوب ترمووود ساخته می شود که در داخل آن از لوله استیل استفاده کردیم که نان های فانتزی به صورت عمودی نگه دارد  و آ«ها را به نمایش گذارد.

 

 

 

 

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :