ورود کاربرانعضویت کاربران

طراحی سه بعدی کافه بستنی

10 / 10
از 1 کاربر

طراحی سه بعدی کافه بستنی

این پروژه در اتوبان ارتش  و نزدیکی مینی سیتی قرارداشت و در شهریور ماه سال 1396 طراحی شد. مغازه ای به متراژ 68 متر مربع که دارای یک پشت اختصاصی بود  و کارفرما از ماخواست تا یک روف گاردن تجاری مخصوص فضای کافه برایش طراحی کنیم .در روف گاردن آیتم های اصلی که نیاز به اجرا داشت، آهنکشی ستون ها برای ایجاد کلافی از آهن بود چرا که کارفرما می خواست فضای بامش به یک آلاچیق چهار فصل تبدیل شود و به این منظور ما نیاز به ستون آهنی به فواصل معین داشتیم تا بتوانیم سقف را با سازه چادر اتوماتیک ببندیم و چون طول فضا نزدیک به 9 متر بود کارخانه سازه های چادری اعلام نمود که این فضا به دلیل طول زیاد نیاز به 2 عدد موتور دارد از طرفی برای بستن دیوارها از پنجره های عمودی تاشوی ترک استفاده کردیم . تا در تابستان بتواند آنها را به صورت عمودی در گوشه ای جمع کند، بخشی از روف گاردن که به اتوبان ارتش راه داشت را به وسیله ترمووودهای افقی و عمودی استفاده کردیم که در رویش تابلو چلینیوم بزرگی سوار شد. در کف سازی این روف گاردن از ترموود استفاده کردیم و در 2 طرف این روف گاردن فلاورباکس های (جعبه گل) به ارتفاع 9 سانت ایجاد کردیم که هم در نقش جانپناه باشد و هم زیبایی خاصی به فضا دهد، در داخل فلاورباکس ها از گل و نور لایتینگ استفاده کردیم .

ما در طراحی فضای سبز خود از چوب و گیاه که از عناصر پنجگانه فنکشویی هستند استفاده نمودیم ، میز و صندلی های حصیری مخصوص فضای خارجی ات در استفاده نمودیم. در کنار فلاورباکس ها در روی زمین به فاصله 20 سانتی متری از سنگ های تزیینی  سفید استفاده کردیم و در فواصل معین از نورهای ارتفاع 30 سانتی استفاده کردیم.

طبقه همکف

در این طبقه کف سازی از سرامیک طوسی کرم استفاده نمودیم. در بخش آشپزخانه را قراردادیم که برای کانتر صندوق نیز از نزدیکی آشپزخانه استفاده کردیم که آن را با کورین طراحی نمودیم و در بخش دیگر برای تفکیک فضای آشپزخانه از سالن  از تاپینگ بستنی استفاده کردیم، در بالای سر تاپینگ بستنی از باکس دکوراتیو آهنی استفاده کردیم که نورهایی با سیم هایی بلند که این سیم ها چند دور ، دور آن تابیده بودند استفاده کردیم. طبق فضایی که کافه و ابعادش به ما اجازه داد بیشترین نشیمن را با رعایت حدفاصل استاندارد میزها رعایت کردیم جا دادیم  و در بخشی از کنار دیوار از سکویی بار مانند با صندلی های بلند استفاده نمودیم  و در دیواری در انتهای کافه که کنار صندوق بود از دیوارکوب استفاده کردیم.

 

 

 

 

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :