ورود کاربرانعضویت کاربران

طراحی نما کلاسیک

10 / 10
از 1 کاربر

یکی از انواع نما که در کشور ما نیز به وفور وجود دارد، نما کلاسیک میباشد. نما کلاسیک با فرهنگ ایرانی سازگاری بیشتری دارد و اکثر مردم ترجیح میدهند تا از این نوع نما استفاده کنند. طراحی نما کلاسیک اصول خاصی دارد و نمیتوان به صورت خود سرانه طراحی نمای ساختمان را انجام داد.

در ادامه اصول طراحی نما کلاسیک را به شما شرح خواهیم داد. در طراحی نما از نوع کلاسیک در قدم اول باید  ابعاد ساختمان را مورد بررسی قرار داد. ابعاد ساختمان میتواند تا حد زیادی تعیین کند که میتوان از چه متریال و طرحی برای نما استفاده نمود. اگر ابعاد بنا کم باشد باید از متریال ها به حد و اندازه ای استفاده شود که باعث شلوغ شدن نمای ساختمان نشود ولی در مقابل اگر ابعاد ساختمان بزرگ باشد میتوان از نماد و المان های بیشتری استفاده کرد. اگر بخواهیم این موضوع را واضح تر بیان کنیم میتوانیم به استفاده از ستون ها اشاره کنیم.  اگر متراژ و ابعد ساختمان بزرگ باشد به راحتی میتوانید در طراحی نما کلاسیک ستون ها را نیز لحاظ کنید ولی اگر متراژ کم باشد به سختی میتوانید ستون های تزئینی را به کار ببرید.

در طراحی نما کلاسیک ،ساختمان های مجاور بسیار مهم هستند. ساختمان هایی که در مجاورت ساختمان شما قرار دارند باید از نمای کلاسیک برخوردار باشند. در یک منطقه ای که تمام ساختمان های آن از نمای مدرن برخوردار هستند نمیتوان از نمای کلاسیک استفاده نمود. نمای کلاسیک زمانی زیبایی و جلوه خود را پیدا خواهد کرد که در کنار ساختمان های با نمای کلاسیک قرار بگیرد.

اگر تمایل دارید تا ساختمان شما بیشتر به چشم بیاید باید در طراحی نما به صورت کلاسیک از نورپردازی استفاده کنید. نورپردازی باعث میشود تا در هنگام شب نور به قسمت های مختلف ساختمان تابیده شود و جلوه ساختمان به چشم بیاید. از یک نوع رنگ در نورپردازی استفاده نکنید. نورپردازی هایی را انتخاب کنید که از طیف نوری گوناگونی برخوردار باشد. میتوانید از رنگ بندی هایی همچون قرمر، آبی، زرد و سفید در قسمت های مختلف استفاده کنید تا ترکیب خوبی را ایجاد کنند.

پنجره ها و دور پنجره ها در این نوع طراحی نما باید کاملا از نوع کلاسیک انتخاب شوند. پنجره های معمولی با یک نمای کلاسیک سازگار نیستند و جلوه خوبی را ایجاد نمیکنند. تمامی پنجره ها و قاب ها نیز لزوما نباید به پیروی از یکدیگر شبیه به هم باشند. میتوان از پنجره های سبک کلاسیک متفاوت استفاده نمود که در حین کلاسیک بودن از طرح متفاوتی نیز برخوردار باشد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :