ورود کاربرانعضویت کاربران

طراحی نما ویلایی

10 / 10
از 1 کاربر

نوعی از  طراحی نمای ساختمان وجود دارد که به آن ویلایی میگویند. همانطور که از نام این نوع نما نیز پیداست از طرح و نقش های به کار رفته در یک ویلا برخوردار است. در طراحی نما ویلایی باید بودجه خود را مد نظر قرار دهید. این نوع نما از هزینه طراحی و اجرای بالاتری نسبت به سایر نماها برخوردار است. در طراحی نما ویلایی باید ساختمان خود و شرایط آن را نیز در نظر بگیرید. نمیتوانید طراحی نما ویلایی را برای ساختمان های کوچک به کار ببرید. این نوع نما در اکثر موارد برای ساختمان هایی به کار میرود که متراژ بالایی دارند. بستگی دارد که ساختمان شما در چه منطقه ای واقع شده باشد. به طور مثال نمیتوان طراحی نما ویلایی را برای ساختمان هایی به کار برد که در مناطق جنوبی تهران واقع شده است. ساختمان هایی که در این مناطق واقع شده اند اکثرا از نمای سنتی تشکیل شده اند که از آجر و یا سنگ تشکیل شده است و هیچ تناسبی با یکدیگر برقرار نمیکنند.

در طراحی نما ویلایی متناسب با نوع آب و هوا و به طور کلی شرایط جوی، باید متریال را انتخاب کنید. متریال های به کار رفته در نما ویلایی  نسبت به شرایط متفاوت میباشد. همواره از سنگ برای این نوع نما استفاده نمیشود و مرتیال های زیادی را میتوان انتخاب و استفاده کرد.

در طراحی نما ویلایی باید به مدرن و یا کلاسیک بودن آن نیز توجه شود. باید از ابتدا مشخص کنید که نمای ویلایی خود را به صورت کلاسیک میخواهید و یا مدرن. البته این موضوع نیز نباید فراموش شود که ساختمان های مجاور را باید برای انتخاب مدرن و یا کلاسیک بودن نمای ویلایی در نظر بگیرید. اگر در یک منطقه ای که ساختمان های آن از نمای مدرن برخوردار هستند، نمای ویلایی کلاسیک را به کار ببرید در واقع تضاد ایجاد میشود و نازیبا خواهد شد.

در طراحی نما ویلایی رنگی که به کار میرود نیز بسیار مهم است. انتخاب رنگ مناسب برای نما ویلایی بسیار دشوار نیز میباشد. بهتر است این کار را به شرکت هایی که در طراحی نما ویلایی فعالیت میکنند بسپارید زیرا میتوانند بهترین رنگبندی را برای شما انتخاب کنند.

در طراحی نما ویلایی میتوانید از چندین طرح و رنگ بر روی یک نما استفاده کنید. این بدین معناست که شما مجبور نخواهید بود فقط یک نوع متریال و طراحی نما به کار ببرید. نمای ویلایی را میتوانید بصورت ترکیبی انتخاب کنید که از ترکیب چند طرح و رنگ تشکیل شده است.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :