ورود کاربرانعضویت کاربران

طراحی نما رومی

4 / 10
از 1 کاربر

از جمله خدمات شرکت بازسازی ساختمان رئیسی معمار شرق ، طراحی نما رومی می باشد. نمای رومی از جمله نماهایی میباشد که در دسته کلاسیک قرار میگیرد و بسیار زیبا میباشد. نمای رومی همانطور که از نامش نیز پیداست از المان های روم باستان بر روی خود بهره میبرد.

تمامی اجزا به کار رفته در نمای رومی همگی ما را به یاد روم باستان می اندازد. نمای رومی از جمله با شکوه ترین و با ابهت ترین نوع نما میباشد که در کشور ما کاربرد زیادی دارد.

طراحی نما رومی نیز نیاز به مهارت بالایی دارد. باید به جزئیاتی که قرار است برای نمای رومی به کار رود دقت فراوانی شود تا جذابیت کار افزایش یابد.

در طراحی نما رومی به سرستون ها توجه زیادی میشود. میتوان گفت بیشترین قسمتی که در طراحی نما از این نوع باعث جلب توجه میشود و زیبایی این نما را دو چندان میکند، ستون و سرستون ها میباشند.

طراحی نما رومی

ستون هایی که برای نمای رومی به کار میروند اغلب در قسمت جلوی ساختمان واقع میشوند. جلوی درب ورودی یکی از مکان هاییست که از ستون و سرستون رومی استفاده زیادی میشود.

از نکات بسیار مهم در طراحی نما رومی ، رنگبندی سنگ هایی میباشد که در سنگها به کار میرود. رنگ سنگ های نمای رومی بیشتر به رنگ بژ و کرم میباشد.

علاوه بر اینکه در طراحی نما رومی باید به رنگ بندی سنگ ها و همچنین نوع سرستون ها توجه شود، استفاده از قاب و پنجره هایی با طرح رومی نیز از اهیمت بالایی برخوردار است.

قاب هایی که در طراحی نما به روش رومی استفاده میشوند از جنس سنگ میباشند و طراح میتواند بنا به سلیقه خود در درون این قاب ها از طرح و الگو های رومی استفاده کند.

قیمت طراحی نما رومی نیز به دلیل حساسیت و ریزه کاری هایی که باید در جزئیات آن صورت گیرد به نسبت سایر نماها بالاتر میباشد. طراحی نما رومی را هر معماری نمیتواند به خوبی انجام دهد و برای اینکه طراحی نما خوبی انجام شود باید از افراد و شرکت های متخصص و باتجربه استفاده کنید.

اگر از جمله افرادی هستید که نمای مدرن را نمی پسندید بهر است طراحی نما رومی را مد نظر قرار دهید. از ویژگی های این نوع نما میتوان به کهنه و قدیمی نشدن آن اشاره کرد. این نوع نما بر اثر گذشت زمان از مد نمی افتد و اصالت آن در گذر زمان حفظ خواهد شد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :