ورود کاربرانعضویت کاربران

طراحی نما دوبلکس

10 / 10
از 1 کاربر

شرکت دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان رئیسی معمار شرق یکی از بهترین مجموعه ها برای طراحی نما به ویژه طراحی نمای دوبلکس می باشد. در ادامه این بخش با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در زمینه نحوه اجرا و ویژگی های این نوع طراحی نما در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.  نمای ساختمان علاوه بر زیبایی خاصی که برای آن ایجاد میکند باعث میشود تا ارزش مادی زیادی نیز پیدا کند. برخی از انواع طراحی نما وجود دارند که در هر ساختمانی به کار نمیرود. یکی از انواع نماهایی که برای ساختمان های دوبلکس به کار میرود نمای دوبلکس میباشد. طراحی نما دوبلکس از المان ها و متدهای گوناگونی برخوردار است.

در طراحی نما دوبلکس از المان های عمودی زیاد استفاده میشود. در واقع المان های عمودی از مواردی هستند که باعث جذابیت نما میشوند.این المان های عمودی هستند که صلابت و شکوه را برای نما پدید می آورند. از جمله این المان های عمودی، ستونها هستند. ستون هایی که در طراحی نما دوبلکس به کار میروند نسبت به نوع ساختمان میتوانند از نوع کلاسیک و یا مدرن انتخاب شوند. تعداد این ستونها نیز ممکن است متفاوت باشد و در برخی موارد از چندین ستون استفاده شود. البته هر چه تعداد ستون ها بیشتر شود زیبایی این نوع نما نیز افزایش خواهد یافت.

در طراحی نما دوبلکس حتما نیازی نیست تا تمام قسمت های ساختمان را با یک طرح و متریال بپوشانیم. میتوانیم برای برخی قسمت ها از یک طرح و رنگ دیگری استفاده کنیم. مثلا میتوانم طراحی یک قسمت از نما را به صورت یک قاب بزرگ در بیاوریم.

نورپردازی در طراحی نما دوبلکس بسیار مهم است. نورپردازی باید به گونه ای باشد که طراحی نما در شب جلوه بسیار خوبی داشته باشد. همچنین میتوان از رنگ بندی های گوناگونی برای نورپردازی استفاده نمود که باعث زیباتر شدن نما نیز میشود. البته به یاد داشته باشید که در انتخاب تعداد نورپرداری افراط نکنید و تعداد مناسبی را به کار ببرید. استفاده از نورپردازی بیش از حد باعث خواهد شد تا جلوه نازیبا و شلوغی پیدا کند.

شیشه یکی از مرتیال هایی است که در طراحی نما دوبلکس استفاده فراوانی دارد. البته این موضوع کاملا باعث زیبایی بیش از اندازه نما میشود. شیشه علاوه بر اینکه باعث زیبایی طراحی نما میشود در نورگیر بودن داخل ساختمان نیز تاثیر بسیار زیادی دارد.

پنجره ها را در طراحی نما دوبلکس میتوان از نوع دیگری انتخاب نمود. میتوان پنجره های بازشو را انتخاب نمود که برای این نوع نما بسیار مناسب نیز میباشد. قاب پنجره ها را نیز میتوان از نوع بسیار زیبای آن انتخاب نمود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :