ورود کاربرانعضویت کاربران

طراحی سه بعدی سالن زیبایی 1

10 / 10
از 1 کاربر

 

سالن زیبایی 1

کیمیا

مرداد/1395

متراژ هرطبقه 250 متر

طبقه همکف دم در دیوار سمت چپ را دیواری دکوراتیو تبدیل نمودیم تا مخاطب در بدو ورود متوجه المان زیبایی شناختی و دکوراسیون داخلی بشود. در روبروی درب ورودی یک کانتر دکوراتیو قرار دادیم که به صورت کلاسیک طراحی شد و با نقاشی هایی که به اصطلاح موتیف نامیده می شود کشیده شد. در پشت کانتر دیواری کاذب ایجاد نمودیم بوسیله  ام دی اف که در واقع لاکر پرسنل آرایشکاه محسوب می شد که پرسنل می توانستند وسایل خود را در داخل این لاکر ها بگذارند. و این دیوار کاذب فضای آشپزخانه را از فضای سالن جدا می کرد که پشت این دیوار آشپزخانه قرار داشت. در کنار آشپزخانه فضای پدیکور را قرار دادیم چرا که این فضا احتیاج به لوله کشی آب دارد و ما نمی خواستیم برای لوله کشی کارفرما هزینه های زیادی را متقبل شود.

در کنار فضای پدیکور کمی آن طرف تر فضای کاشت ناخن و ترمیم را قرار دادیم که به دلیل بوی زیادی که این فضا داشت آن را کنار پنجره قراردادیم و در دیوارپشت فضای ناخن کارها دیواری دکوراتیو قراردادیم برای جای دادن لاک ها دیواری دکوراتیوری کلاسیک تعبیه کردیم و در آن طرف سالن پشت پله اسپیرال به طبقه بالا فضا براشینگ و رنگ را قرار دادیم 

 و با استفاده از هواکشی در بالای فضای رنگ سعی در تهویه بوی  شیمیایی رنگ نمودیم.

بر روی سقف این بخش برای دکوراتیو کردن فضا از یک قاب گچ بری کشویی استفاده کردیم  و برای داخل آن از آیینه کاری جدید های لوزی مانند استفاده کردیم. روی سقف وسط کار از قاب گچ بری پر کار استفاده کردیم. این سالن زیبایی در منطقه ای خاص واقع بود و شعبه دو سالن قبلی محسوب می شد  و سعی بر آن نمودیم تا از طراحی های قبلی در کانسپت خود استفاده نماییم تا مشتری بفهمد این سالن ، سالن شعبه 2 قبلی می باشد.

تمامی پنجره ها از سمت داخل مشجر شده اند برای اینکه از بیرون دید نداشته باشد.

در واقع سبک این کار نئوکلاسیک می باشد و به دلیل اینکه سقف این سالن کوتاه بود ما نتوانستیم سبک تمام کلاسیک را ایجاد نماییم.

 

 

 

 

 

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :