ورود کاربرانعضویت کاربران

دکوراسیون مسکونی

دکوراسیون داخلی

ما در جامعه ای زندگی می کنیم که بروز انقلاب و جنگ در آن کمی ما را از عرصه دکوراسیون و عواملی از این قبیل عقب انداخت. اما به تازگی این رشته به عنوان رشته مورد نیاز جامعه مورد توجه قرار گرفته است.

اگر بخواهیم و بپرسیم ریشه پیدایش دکوراسیون داخلی از کجا بوده است در کمال ناباوری باید بگویم از انسانهای ابتداعی که در غارهای محل سکونت خود بر روی دیوارها نقاشی می کردند. این واژه شکل گرفته است در واقع میل ذاتی انسانها به زیبایی باعث می شود که این زیبایی را در همه حالت در اطراف خود طلب نمایند که یکی از ارکان های زیبایی شناختی توجه به دکوراسیون داخلی یک فضا می باشد. البته دکوراسیون داخلی یک جنبه زیبایی شناختی دارد و یک جنبه عملکردی، در جنبه ظاهری آن که همان بحث زیبایی شناختی می باشد. توجه به روح لطیف و هنر دوستانه هر انسانی شده است. هر چه در یک فضا زیبایی ظاهری بیشتری دارد هر چند که زیبایی کاملا یک المان نسبی محسوب می شود اما در دکوراسیون داخلی سقفی بر آن شده است که برای هر سلیقه ای سبکی از دکوراسیون داخلی وجود داشته باشد. هر چند که جدای از سلیقه هر فضا به نسبت موقعیت مکانی، متراژ و کاربری سبک خاص خود را می طلبد، در دکوراسیون داخلی وجه دیگری نیز وجود دارد که آن رعایت جنبه های علمی و اصولی دکور طراحی می باشد، یک طراح داخلی خوب در کنار هر المان زیبایی که راحی می کند توضیح علمی قانع کننده ای برای استفاده از آن رنگ و سبک و متریال تابه داشته باشد به طور مثال رنگ آبی که در مطلب های دندانپزشکی غالبا دیده می شود جدای از زیبایی اش برای ایجاد احساس آرامش در بیماران قبل از ورود به اتاق دکتر است.ما در دکوراسیون داخلی المانهای استاندارد داریم که مطابق با ابعاد بدن انسان طراحی شده اند و یک طراح داخلی باید تمامی این ابعاد موارد را در کار خود رعایت نماید.دکوراسیون داخلی جنبه تک بعدی ندارد و در تمام فضاها مورد استفاده قرار می گیرد چه در منزل مسکونی، چه در فضاهای تجاری و اداری چه در فضای درمانی در منازل به منظور ایجاد فضایی فاخر و ایمن از لحاظ سلامت روان است چرا که ما با دکوری خوب می توانیم به صورت غیر مستقیم بر روی روحیه افراد در یک خانه  تاثیرهای سازنده و یا برعکس مخرب داشته باشیم.

در فضاهای اداری به منظور بالابردن عملکرد کارمندان و پرسنل این علم استفاده می شود. چرا که هرچه راندمان پرسنل بالا برود بازدهی آن شرکت نیز از لحاظ مالی بالا می رود و به تازگی نیز دکوراسیون داخلی  جایگاه مهمی را در دکورهای تجاری باز نموده است. چرا که فروشندگان کالا می دانند که یک دکوراسیون خوب می تواند دعوت کننده مشتری به داخل مغازه باشد، همچنین برای فروش بهتر با رقم بالاتر نیز یک دکوراسیون داخلی لوکس نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.