ورود کاربرانعضویت کاربران

آشنایی با دکوراسیون داخلی

 

مقوله دکوراسیون داخلی که در چند سال عزیز در کشور عزیزمان ایران باب شده و جایگاه ویژه ای برای خود در بین مشاغل ساختمانی باز نموده است مقوله ای کاملا پیچیده و تخصصی می باشد که گاها با کارهای پیمانی و پیمانکاری اشتباه گرفته می شود.

ما در کل دنیا سالهای سال است که در کنار رشته دانشگاه معماری , معماری منتظر و ... رشته تخصصی معماری داخلی را از دوره ی لیسانس تا دکتری داریم اما این رشته در دانشگاه های کشور ما قدمت چندانی ندارد و چند سالی است که به تازگی در گرایش ارشد معماری رشته معماری داخلی را گنجانده اند .

در رشته معماری داخلی تمامی مباحث طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی به صورت تخصصی از علم ارگونومی تا شناخت رنگ و مصالح و سبک گفته می شود.

با کلیک بر روی لینک زیر می توانید این مقاله را بخوانید.

فرق بین دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی

 

تا به حال از خود پرسیده اید که با وجود مغازه های کامل و جامعی که در نقاط مختلف تهران و شهرستان ها از کابینت سازی تا کاشی و سرامیک گرفته تا کاغذ دیواری و مبلمان ،ما چرا خودمان دکور منزل یا مغازه مان را نزنیم و انتخاب نکنیم؟

این که ما در کنار خود یک طراح داخلی یا همان دیزاینر داشته باشیم دلایل متعددی دارد که در زیر به صورت اجمالی به آن اشاره می کنیم :

-کمبود وقت کافی

دکور کردن یک فضا برای یک فرد آماتور مستلزم گذاشتن زمان به شدت زیادی می باشد تا بتواند بازار را ببیند بسنجد ,مقایسه کند,قیمت بگیرد و در نهایت خرید کند.

با توجه به آنکه در دنیا صنعتی امروز وقت و زمان بسیار با ارزش است افراد کمی پیدا می شوند که آنقدر وقت داشته باشند که برای خرید هر آیتم 2 الی 3 روز کامل را در بازار به گردش بپردازند.

-کمبود اطلاعت طراحی داخلی

جدای از آنکه این کار برای افراد غیر متخصص زمانبر می باشد در نهایت هم اگر این وقت را در بازار صرف نمایند به دلیل بی اطلاعی از علم رنگ و ترکیب رنگ و رنگبندی و به دلیل عدم آگاهی از سبک ها در نهایت المان های خریداری شده از قبیل مبل و پرده و قالی و اکسسوری و کاغذ دیواری در کنار هم نمی توانند به درستی همخوانی داشته باشند.

 

-خطر قیمت های نادرست نسبت به کیفیت جنس

تمامی فروشندگان متریال و پیمانکاران ساختمانی زمانی که بفهمند با مشتری غیر متخصص یا در اصطلاح مشتری خانگی طرف می باشند در خوشبینانه ترین حالت ممکن جنس خوب را به قیمت بالا به شما می دهند و در بدبینانه ترین حالت جنس نامرغوب را به قیمت جنس اصل برای شما فاکتور می کنند در حالی که وقتی با یک طراح داخلی یا دیزاینر طرف می شوند برای حفظ مشتری دائمی شان که آن دیزاینر می باشد مرغوبترین جنس را به قیمت می دهند.

مثال های زیادی در این رابطه وجود دارد که چند نمونه از این مثال ها را خدمت شما عزیزان بازگو می کنیم

کاغذدیواری که خط تولیدش قطع شود یا تاریخ انقضایش بگذرد قیمتش 1/5 می شود پس گول قیمت رولی 50 هزار تومن را نخورید که تازه این اعلام قیمت منصفانه ترین حالت ممکن است بعضی اوقات کاغذهای منقضی را به قیمت کاغذهای جدید می فروشند.

در مقاله کاغذدیواری به صورت مفصل در این زمینه به شما اطلاعات می دهیم.

با کلیک بر روی لینک زیر وارد مقاله کاغذ دیواری شوید.

کاغذ دیواری و نکات ایمنی آن

در خرید مبلمان های کلاسیک به شدت نیاز به طراح داخلی خبره ای دارید که باشما همراه شود از قدیم الایام می دانیم که مبل کلاسیک یا استیل مبلی سلطنتی و گران قیمت می باشد.پس چرا به تازگی مبل های کلاسیکی آمده است که بسیار ارزان قیمت می باشند؟یا برایتان پیش آمده است که مبلی گران و کلاسیک را از نزدیک می بینید و وقتی به چوب و رنگ روی آن نگاه می کنید به نظرتان آن رنگ به شدت مصنوعی آمده و هیچ شیاری از چوب را نمی بینید تمامی این مواردی که گفتیم به دلیل آن می باشد که در ساخت کلاف چوب عوض استفاده از راش گرجستان از چوب سفید و مواد مصنوعی به اسم پلی استر استفاده می کنند و در واقع آن مبل کلاسیک اصلا چوبی درون خود ندارد و اصل مبل کلاسیک به دلیل منتب دار بودن و چوب داشتن اش است که آن را گران کرده است.

 مشتریان و دوستان گرامی بد نیست بدانید که با توجه به کمبود آب و قطع بی رویه درختان تا 20 سال آینده چوب محصولی کاملا گران و دست نیافتنی می شود و پا به پای قالی دست باف برایتان ارزش آفرینی می کند پس در خرید مبلمانتان دقت فرمایید.

 

گروه معماری داخلی و دکور رئیسی معمار شرق با نام تجاری رئیسی دیزاین که به مدیریت خانم مهندس رئیسی از سال نود پا بر این عرصه نهاده است با مدیریتی هوشمند و توانا و همچنین گردآوری پیمانکاران متخصص و توانا در وقت و انرژی و پول شما عزیزان نهایت دقت و صرفه جویی را می کند.

خانم مهندس رئیسی تحصیلات لیسانس خود را در رشته معماری که شالوده و بنیان رشته معماری داخلی می باشد انجام داده است و تحصیلات تکمیلی خود را در پایه فوق لیسانس در گرایش معماری داخلی به انجام رسانیده است.همچنین دارای مدارک متعدد دکوراسیون داخلی از کشور های اروپایی و گواهینامه های مدیریتی متعدد می باشد.

با امید به ذات پروردگار و هدف کمک به خلق ایشان این مجموعه را بنا نهادند تا بتوانند دستی باشند برای کمک رساندن به کارفرمایان و پیمانکارهای ایرانی.گروه رئیسی دیزاین با هدف اشتغال زایی داخلی و خودکفایی ملی سعی بر آن نهاد که کلیه محصولات دکوری را در کارگاه های داخل کشور تولید نماید و هدف ما اشتغال زایی و کارآفرینی داخلی بوده است که با لطف و عنایت پرودگار خانم مهندس مهشید رئیسی در سال 1396 به عنوان کار آفرین نمونه در این صنف معرفی شده اند.

 

 

برای ارتباط مستقیم با خانم مهندس رئیسی و طرح سوال و مشاوره می توانید با کلیک بر روی لینک زیر با تلگرام ایشان وصل شوید.

Telegram : Reissidesign

1مجموع 3 مقاله
1مجموع 3 مقاله
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :