ورود کاربرانعضویت کاربران

دکوراسیون کلاسیک چیست و چه کاربردی دارد

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 13 تير 1397 در ساعت 10 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در فضای داخلی هر ساختمانی دو نوع دکوراسیون به کار میرود. دکوراسیون کلاسیک و مدرن از جمله دکورهایی هستند که زیبایی و جذابیت بسیار زیادی نیز دارند. در این بین دکوراسیون کلاسیک از تقاضای زیادی بخصوص در منازل مسکونی برخوردار است. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که دکوراسیون کلاسیک چیست و چه کاربردی دارد. برای اینکه جواب سوال خود را بگیرید در ادامه با ما باشید.

دکوراسیون کلاسیک همانطور که از نامش نیز پیداست دارای اجزای مختلف با طرح و سبک های قدیمی میباشد. کاربرد دکوراسیون کلاسیک بیشتر برای منازل مسکونی میباشد. در ساختمان های مسکونی قابلیت استفاده از دکوراسیون کلاسیک وجود دارد ولی در ساختمان های اداری استفاده از این نوع دکور مناسب نیست. البته استفاده از دکوراسیون کلاسیک در برخی محیط های تجاری و اداری کاربرد دارد که البته بستگی به نوع صنف دارد. به طور مثال در یک مجتمع تجاری و یا اداری که در زمینه فروش فرش فعالیت میکند میتوان تا حدی از دکوراسیون کلاسیک نیز استفاده نمود.

در کاربرد دکوراسیون کلاسیک در منزل باید به این نکته دقت داشت که آیا بافت ساختمان شما قابلیت و کشش استفاده از این نوع دکور را دارد یا خیر. ممکن است ساختمان شما به تازگی ساخته شده و از نمای مدرنی نیز برخوردار باشد که در این صورت بهتر است دکوراسیون مدرن را مدنظر قرار دهید. در دکوراسیون کلاسیک از خط های موازی و صاف خبری نیست و در بیشتر قسمت های آن طرح های منحنی و قوس دار به کار میرود که همین موضوع زیبایی و دلنشینی آنرا چند برابر میکند.

در ادامه مبحث دکوراسیون کلاسیک چیست و چه کاربردی دارد باید به نوع وسایلی که در این نوع دکور به کار میرود اشاره کنیم. تمامی وسایل به کار رفته در این دکور با دکور مدرن متفاوت است. مبل، کابینت، میز و صندلی ها، کفپوش ها، نورپردازی ها و هر چه را که تصور کنید از نوع کلاسیک میباشند. در دکوراسیون کلاسیک حتی رنگ به کار رفته در وسایل منزل نیز متفاوت میباشند. در مبل و صندلی ها معمولا از رنگ های چوب که تقریبا تیره نیز میباشند استفاده میشود. البته نکته ای که در مورد رنگ وسایل وجود دارد با نورگیر بودن ساختمان ارتباط بسیار زیادی دارد. اگر ساختمان نورگیر کمی داشته باشد بهتر است از رنگهای روشن تر برای وسایل منزل استفاده کنید.

دکوراسیون کلاسیک نسبت به ابعاد منزل باید انتخاب شود زیرا به طور کلی این دکور فضای زیادی را اشغال میکند و اگر محیط کوچکی دارید بهتر است در انتخای و کاربرد این دکور کمی دقت بخرج دهید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :