ورود کاربرانعضویت کاربران

دکوراسیون کلاسیک و تفاوت آن با دکور مدرن

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 2 خرداد 1397 در ساعت 14 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در طراحی و اجرای دکوارسیون داخلی دو گزینه پیش روی خود خواهید داشت . باید از بین دکوراسیون کلاسیک و مدرن یکی را انتخاب کنید. هر دو نوع این دکوراسیون ها از زیبایی منحصر بفردی برخوردار هستند و به نوعی دکوراسیون شما را جذاب میکنند. در ادامه این مطلب از مجموعه مقالات وب سایت دکوراسیون و بازسازی ساختمان رئیسی معمار شرق قصد داریم تا با دکوراسیون کلاسیک و تفاوت آن با دکور مدرن آشنا شویم.

وسایلی که در یک دکوراسیون کلاسیک به کار میروند همگی مجلل هستند و بیشتر از آنکه راحت باشند، زیبایی دارند. برخی از وسایل در دکوراسیون کلاسیک وجود دارند که هیچگونه کارایی ندارند و فقط بمنظور زیبایی به کار رفته اند. در دکوراسیون مدرن خبری از وسایل گرانقیمت و مجلل نیست. دکوراسیون مدرن سادگی زیادی دارد و فضا را  خلوت تر  از دکوراسیون کلاسیک نشان میدهد.

از جمله مواردی که تفاوت دکوراسیون مدرن و کلاسیک را بیش از بیش آشکار میکند مبلمان و چیدمان آنهاست. مبل هایی که در یک دکور کلاسیک به کار میروند تفاوت بسیار زیادی با دکور مدرن دارد. مبلمان های کلاسیک بیشتر از چوب ساخته شده اند و نقش و نگارهایی بر روی خود دارند که کاملا حس کلاسیک بودن را به فضای خانه منتقل میکند. در مقابل مبلمان و صندلی های مدرن به اینگونه طراحی و ساخته نمیشوند. مبلمان مدرن از طرح و رنگ های پر زرق و برق برخوردار نیستند و در عین سادگی حس مدرن بودن مانند خانه های اروپایی را به ساکنین انتقال میدهند.

در ادامه مبحث دکوراسیون کلاسیک و تفاوت آن با دکور مدرن باید به انواع پوشش هایی که چه بر روی دیوار و چه بر روی کف به کار میروند اشاره کنیم. بعد از مبل و صندلی، کفپوش ها تفاوت بین دکوراسیون کلاسیک و مدرن را آشکار میکنند. در دکوراسیون کلاسیک از کاغذ دیواری هایی استفاده میشود که طرح و رنگ های کاملا سنتی دارند. کاغذ دیواریی های مدرن نیز بر خلاف کاغذ دیواری کلاسیک وسنتی از طرح و نقش های سبک های مدرن برخوردار است.

به پرده و لوستر ها نیز در ادامه مبحث دکوراسیون کلاسیک و تفاوت آن با دکور مدرن میپردازیم. پرده و لوستر ها نیز در نوع کلاسیک و مدرن تولید میشوند. پرده های کلاسیک که خانواده های ایرانی نیز به آن علاقه زیادی دارند از نوع بزرگ و والان دار میباشند و البته بسیار زیبا نیز هستند. در مقابل پرده های مدرن ابعاد بزرگی ندارند و تنها قسمت هایی از پنجره که نورگیر است را پوشش میدهند. لوستر ها نیزمانند پرده ها اگر در نوع کلاسیک باشند ابعاد بزرگی خواهند داشت  و نوع مدرن آنها ابعاد کوچکتری دارد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :